Mini Stories 
FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Avalon Tenra [KAPITÁN]

Goto down 
AutorZpráva
Agatha Farewell

avatar

Poèet pøíspìvkù : 1026
Reputatce : 34
Join date : 09. 06. 11
Age : 21
Location : Hradec Králové, Brno

PříspěvekPředmět: Avalon Tenra [KAPITÁN]   Sun Jun 03, 2012 10:24 am

Jméno: Avalon Tenra

Avalon pravděpodobně pochází z velšského slova "afal" nebo keltského "abal," přičemž obě slova mohou být překládána jako "jablko."
Tenra (てんら) se poté z Japonštiny dá přeložit jako "z nebe."
Celé jméno by se tedy dalo vyložit jako "Jablko z nebe" nebo lépe prostě "Avalon z nebe."
(Autp. "Avalon" je ostrov z Artušovských legend, mnohdy není třeba překládat)

Datum narození: 18. 3. (21 let)

Avalon se narodila ve znamení ryb.
Charakteristickým živlem je pro ni tedy voda a z vůní je pro ni nejvhodnější ambra (Autp. Někdy bývá uváděna máta). Z kovů se k ní hodí cín a mezi oblíbené kameny patří amethyst, topaz, jaspis, chryzolit, akvamarín, červený korál, křišťál či perly. Jejími květinami jsou máky, lekníny nebo skořice. Ze stromů a keřů jsou to kaštan, olše nebo jasmín. Mezi oblíbené barvy pak řadíme většinou blankytnou modrou, fialovou a indigovou.

Charakter ryby je většinou flegmaticko-sangvinický.
Z planet jí vládne především Neptun (Autp. Někdy se uvádí i Jupiter). Duchovním ochráncem je Herakles. Silnou stránkou je intuice, slabou nesmělost.

Ve vztahu a sexu je rybka iniciativní, ale nevyhledává dominanci.
Naopak se jí snaží vyhýbat. Potřebuje někoho, kdo by ji chránil a pečoval oni. Vdává se brzy, je věrná a oddaná. Je zrozena pro lásku. Je romantické, něžná a vášnivá. Dá se snadno svést, navazuje známosti velmi snadno. Když pozoruje okolí, má ryba velké pochopení pro homosexuály. Koneckonců, Ryby jsou dvě a k tomu proměnlivé, jde jen o to, jak moc silná je jejich konzervativní stránka. Na druhých vnímá jenom lepší stránky, zápory raději nebere na vědomí. Proto v lásce dost často přináší oběti nebo trpí. Bývá dosti závislá na lidech, které miluje. Jen těžko se smiřuje se zklamáním a křivdou.

Vzhled:
Havraní vlasy jsou dlouhé přibližně kousek pod ramena, ale vzadu, kaskádově sestříhané, spadávají přes lopatky. Ofinku má přes pravou část tváře, mnohdy zasahující až do očí.

Rudé oči mívá obtáhnuté černou tužkou a kolem nich obvykle červené či černé oční stíny. Řasenku si nikdy neoblíbila a ani ji příliš nepoužívala, ale skrz zvyk je pro ni její používání vlastně uklidňující. Častokrát má černě nalakované nehty, přívěšek ve tvaru křížku na krku a delší elegantní kabát.
Pokud jde o formální záležitosti, je samozřejmostí těsné sáčko. Pokud o neoficiální, zastihnete ji většinou v elegantních černých kalhotách a rudém korzetu.

Schopnost: Aidea e no Sanka (Japonsky) - Zaplétání myšlenek

Hodnost: Kapitán

Kapitán je člověk zcela propojený s lodí.
Loď se pohybuje sama. Můstek může zůstat prázdný. Vzducholoď je sama o sobě živou bytostí. Kapitán se stará o to, aby měla vše, co potřebuje. A aby na její palubě vždy byli pouze Snílci.
Kapitánem se stává pouze člověk, který ovládne svou schopnost nad čtvrtou úroveň.

Vzducholoď: Destiny

Ricardo Asier, tvůrce lodí, Destiny stvořil jako první.
První vzducholoď putující snovou dimenzí. Je ze všech vzducholodí tou nejlepší. Jedinečná, samostatná. Ve vzduchu Destiny drží sny. Proto lidé na její palubě nesmí přestat snít. Díky vlivu Destiny se pak u posádky objeví vyjímečné schopnosti. Rozvinou se a právě díky této lodi se schopnosti dostali i do Země Moří, Země Pouští a Země Dravců. Destiny je původcem všeho skrze jejího tvůrce.

Životopis:
Mnoho lidí se na vzducholoď dostalo ze Země, Avalon ne.
Narodila se v pořadí třetímu Kapitánu Destiny, kterým byl Michael Vivaldi, předurčená k tomu, aby ji vedla pomyslnými vesmírnými vodami. Její otec ovládal stejnou schopnost jako ona, Aidea e no Sanka. Dovedl ji k takové dokonalosti, že se dokázal potají vloudit i do myšlenky lodi a ovládnout ji. Byl zkrátka dokonalým kapitánem, nepřekonali ho ani vůdci tří velkých Zemí. A dokonce ani stíny se na loď neodvážili, když ji vedl.

Její matka, Ygraine Tenro, ovládala vítr.
Nebyla to nijak vyjímečná schopnost, ale dokázala díky ní podpořit kapitána. Ovládal-li loď on, nepohybovala se. A ona dokázala vytvořit vítr i ve vesmíru. Pátá úroveň její schopnosti. Při narození Avalon se poklidný život na lodi změnil. Někteří tvrdí, že existují schopnosti a ženy, které při porodu většinu své síly ztratí. Taková síla pak přijde na dítě podobně, jako když na zemi se říká, že dítě dostalo matčiny vlasy, zatímco ona šedivý. Avalon přímo vyzařovala nesmělou, neovládnutou sílou. A její matka sotva oprášila své dovednosti třetí úrovně schopnosti a nebylo již možné vytvořit dostatečně silný vítr, aby podporoval loď na cestě vesmírem.

Destiny znovu získala vládu nad svou duší a cestu si určila sama.
Michael znovu našel mapy, kompas a dalších pět let ubíhalo klidně. Problém byl se stíny. Díky trase, kterou díky Ricardovi, staviteli vzducholodí, znali, vždy loď našli. A schopnosti padesátiletého kapitána už také nebyly takové, za jaké je měl. Oproti tomu Avalon přímo hýřila. Byla nesmělá, ale pokud měla soukromí, vytvářela si své vlastní světy. Zvláštní, že snít se naučila právě na lodi snů. Byla to pro ni samozřejmost. Neznala svět, ze kterého pocházeli její rodiče, neznala Zemi.

A Destiny dál cestovala časem.
Jednou, když bylo Avalon něco kolem sedmnácti, jí bylo dovoleno na chvíli vystoupit. To se Destiny dostala do správného času, ze kterého přišli její rodiče. Dívčin Gothický styl byl právě podle jejich oblékání. Jedni z mála, kterým loď zastavila v jiném, neobyčejném čase Gothického slohu, válek a temna. Ach, jaký to byl rozdíl. Avalon bylo dopřáno zůstat v jejich době pouze chvíli. Nesměle nahlížela do většiny koutů a když nastoupil poslední nový Snílek, vrátila se na Destiny i ona.

A chvíli po návštěvě Země si dokonale uvědomila, kým je.
Nikdo nemohl vědět, co znamená jeho existence, ale ona předtím neznala víc než palubu lodi a vyprávění o tom, jaké to je jinde. Teď to věděla. A především si byla jistý, čím chce být. Vyburcovalo ji to k větší aktivitě. Jako každý ve znamení ryb byla trochu líná, ale dokázala si skrze léta vybudovat kostru svých schopností. Teď jim dávala tvar a učila se je ovládat. Vše bylo skvělé.

V sedmdesáti letech byl Michael jako kapitán donucen odstoupit.
Pravidlem je, že když kapitán udělá chybu, musí zemřít nebo zmizet. On si vybral jinou cestu. Zanechal na lodi své myšlenky. Stal se jakousi potulnou duší. Ne stínem, spíše dobrou bytostí. Zapomněl většinu ze svého života, své schopnosti neovládal, ale občas se jeho hlas, chytře napovídající, jeho dceři podařilo uslyšet. A nejen jí. Byl tu pro každého, kdo by potřeboval pomoc.

Ygraine byla o pět let mladší než on a na necelý rok převzala vládu nad lodí. Stala se Kapitánkou.
Hrdá dáma propagující svou dobu každým elegantním pohybem. Zmizení jejího manžela ji nedokázalo zničit. Zničil ji jeho návrat. Jeho zapomnětlivá duše, ten kousek, co z něj zbyl, stále častěji promlouval k ní. Zapomněl dávno, kým je, ale pouto k jeho drahé bylo příliš silné. Stále byl s ní, ševelil jí jako vánek blízko hlavy, pronášel své připomínky k situacím. A Ygraine jednoho rána přišla obejmout svou dceru. Přišla se rozloučit. Říci, jak moc ji miluje. Nemohla zůstat na lodi, kde ji duše bývalého kapitána sobecky nedokázala přestat pronásledovat. Odchod ji zlomil, ale sem tam se Avalon podařilo ji navštívit.

Na počest její síly přijala Avalon příjmení, jež měla Ygraine před svatbou.
Z Avalon Vivaldi se tak stala Avalon Tenra. V pořadí pátá Kapitánka první vzducholodě jménem Destiny.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi Http://poetia.blog.cz
 
Avalon Tenra [KAPITÁN]
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: DATABÁZE POSTAV :: Destiny, první vzducholoď-
Přejdi na: