Mini Stories

FAQPříjemPortálHledatRegistracePřihlášení

Share | 

Gilandhel

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Gilandhel

Poèet pøíspìvkù : 2
Reputatce : 0

PříspěvekPředmět: Gilandhel   Wed Aug 22, 2012 8:02 am

Přezdívka: Gilandhel

WWW: http://Gilandhel.blog.cz

Kontakt: Gilandhel@seznam.cz, skype Gilandhel, ICQ 642060916

Něco o mně: Jsem 23-letá poněkud trhlá blogerka. Ne vždy jsem na blogu aktivní, jsem schopná nechat ho ležet ladem i roky. Ale mou přirozeností je, se k němu vždy vrátit a pokračovat tam, kde jsem přestala. Snažím se psát povídky, které na blogu zveřejňuji, ale je to to samé co s blogem. Smile Embarassed Občas píšu básničky.
Jsem snílek tělem i duší. Nejkrásnější svět je ten, který si sama vytvořím. Jsem poté silná, odvážná, krásná. Jsem dokonalá. ;-)

Ukázka z blogové tvorby:
Ukázka recenze knih Twilight:
Nedávno jsem ji dočetla a pěkně mě to naštvalo. Ne, že by mě knížky nenadchly, to jo, ale co mě na tom štve je to, že tím ochladl můj zájem o filmy.
Krucinál, já věděla, že když si ty knížky koupím a přečtu, že je pak budu mít radši...
Ale nemohla jsem prostě odolat, film byl tak poutavý a úplně mě nadchl. Když jsem sestře řekla, že proto si nechci přečíst knihu. Že sama sebe znám a kdybych si knihu přečetla, už by pro mě film nebyl tak zajímavý, protože knížka je určitě lepší, odpověděla, že si ji klidně můžu přečíst, že je to jen sladkobolný blábol.
Pěkně kecala...
Nějakou dobu jsem ještě vydržela, ale pak jsem v jednom internetovém knihkupectví viděla Twilight sagu v dárkovém balení. Neodolala jsem a objednala si ji. Hned ten první den, co mi knížky přišli jsem se do nich začetla...
Avšak jakmile se mé oči zavrtali do prvního řádku prvního dílu, tedy Stmívání, nedokázala jsem je odtrhnout dokud nedočetly poslední stranu posledního dílu, Rozbřesk.

Naplno jsem se ponořila do děje a kdokoli mě vyrušil, setkal se s vrčením málem stejným jako Edwardovo, a řevem vyslovenou otázkou: ,,Co je?!!" Prožívala jsem osudy Belly jako bych stála vedle ní. Smála se spolu s ní a milovala Edwarda jako by byl skutečný.
Avšak bohužel každá kniha má konec, někdy i smutný, což v tomhle případu nebylo, ale stejně jsem se cítila, jako bych ztratila velice dobrého přítele.

Ukázka povídky:
Nevěřil mi. Stále si myslel, že to co se děje je jen sen. Možná měl pravdu, možná si jen namlouvám, že jeho sny mohu ovlivnit. Že ho můžu přimět, aby o mě snil. Díval se na mě, a já cítila jeho touhu probudit se, jako bych mu ukazála scénu z nějakého hororu. Měl strach přiznat, že to nejsou obyčejné sny. Když se sen chýlil ke konci, jako vždy jsem zašeptala:,, Roberte, lásko... Přijď si pro mě!"

Svůj život předtím, než jsem umřela, si pamatuji jen málo. Vím, že se mi stalo něco hrozného, ale nedokáži si vybavit všechny podrobnosti. Vzpomínám, jak mě přeochotná letuška dovedla k mému sedadlu, jak jsem se posadila a čekala. Doba, než se letadlo odlepilo od země a než se v děsivých spirálách odporoučelo k zemi, mi splývá. Vím jen, že jsem ucítila strašnou bolest a pak...
Bílé světlo prostoupilo mou mysl. Tak takové to je, když někdo umírá? Byla jsem si zcela jistá, že tohle je můj konec, ale světlo náhle ustoupilo a já zahlédla nemocniční pokoj. Nejdřív rozmazaně, jako přes tvrzené sklo, pak jasněji, až nakonec jsem rozneznala i postel, na níž ležela žena napojená na monitory. Píp, píp. Odpočítavali rytmus srdce tlukoucí v jejím těle. Stála jsem uprostřed toho pokoje a dlouho se na ni dívala, připadala mi povědomá. Pak mnou projel dobře známý pocit šoku. ,,To jsem přece já..."

Další možnosti:
Jsem empatický introvert, ráda sleduji filmy, ale byť sebemenší utrpení v nich mě rozbrečí (i když je to jen animák). Nejraději si sednu v koutě a čtu si báječné příběhy, kde se stávám hrdinkou.
Mám však specifický výběr knih. Např. nikdy nečtu detektivky. Moje oblíbené žánry jsou romantické, fantasy, historické. Nejlépe, když je to zkombinované.
Ráda poslouchám hudbu, tady zase nemám žádný výběr. Jsem eklektička. Líbí se mi od každého něco...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Anne Eyre
Kapitán lodi
Kapitán lodi

Poèet pøíspìvkù : 70
Reputatce : 2

PříspěvekPředmět: Re: Gilandhel   Wed Aug 22, 2012 2:37 pm

Z tohohle představení na mě působíš dost dobře. Jen mě trochu mrzí, že ti podle ukázek dělají problém dolní uvozovky a mě/mně. Ale to jen já jsem takový hrozný hnidopich. Což i předvedu.

Neprocházela jsem blog zas tak důkladně, jelikož jsem měla brzo jasno. Povídky jsou docela pěkné a nápadité, ale přeci jenom...
U knih v menu by mě zajímalo, jak to budeš dělat, až jih bude mnohem a mnohem víc. A když už jsme u knih, je tu hlavní důvod, proč tě neberu: Opsaná kniha Famfrpál v průběhu věků? Vážně? Ty si neceníš autorčina díla a práce, kterou tomu věnovala? Nikde, ani v jednom z těch článků, jsem nezaznamenala, komu připadají autorská práva, ani nic o tom, že bys měla k něčemu takovému povolení majitele těch autorských práv. A ještě si pod ten text dáš copyright svého blogu...
Články o hudbě a filmech jsou moc pěkné, ale ať jsem hledala jakkoliv, nenašla jsem tam článek s tvým osobním názorem. Jedna věta není osobní názor (hodnocení). Odkaz na ulož.to si určitě každý, kdo chce stahovat, najde sám... A pryč s odkazy na Megavideo, už je dávno zrušené (jo, děkuj FBI a sleduj zprávy, aspoň na netu Very Happy).
U hudby jsem nenašla dokonce ani článek, ke kterému bys řekla víc, než z čeho to je, jaký je překlad názvu nebo od koho to je, případně že to není originál...

Články, pokud to šlo, jsem si vybírala tak, abych měla o obsahu taky něco v hlavě (např. u písniček a filmů). Samozřejmě jsem neprocházela všechny (filmy jo, písniček cca třetinu), nemám k tomu podmínky (čas a nervy). Jestli si myslíš, že by ses k nám přeci jen mohla dostat, můžeš si ten blog projít, zamyslet se nad ním a dát mi vědět sem do komentářů, až budeš mít pocit, že už ti nemám tolik co vytknout. Wink

Naposledy upravil Anne Eyre dne Wed Aug 22, 2012 2:39 pm, celkově upraveno 2 krát (Reason for editing : Doplnění)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://anne-eyre.pise.cz/
Gilandhel

Poèet pøíspìvkù : 2
Reputatce : 0

PříspěvekPředmět: Re: Gilandhel   Wed Aug 22, 2012 5:51 pm

Ahoj, díky za tvůj názor. Je to dobrý námět k zamyšlení.
Abych ti odpověděla, tak o Megavideu vím, ale úplně jsem se k blogu vrátila teprve včera a ještě jsem neměla čas to vše projít a promazat.
K Famrpálu v průběhu věků, beru tvůj názor a abych pravdu řekla, tak dosud jsem si neuvědomila, že těmi články vlastně naznačuji, že si autorky nevážím. Což samožřejmě není pravda, tu autorku miluji, a proto články smažu.
O mě/mně: to mi vždy dělalo problémy, to je fakt. Very Happy

Abych pravdu řekla, tvůj komentář zde mi otevřel oči (díky tobě za to cheers )...
Možná to zkusím někdy jindy, ale díky.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Anne Eyre
Kapitán lodi
Kapitán lodi

Poèet pøíspìvkù : 70
Reputatce : 2

PříspěvekPředmět: Re: Gilandhel   Wed Aug 22, 2012 8:15 pm

Jasné, ale nezapomínej, že tady na fóru se do projektů mohou zapojit i nečleni. Takže klidně tu s námi buď, jen prostě zůstaneš tady v registracích. Wink

Jinak, já se mě/mně naučila díky Wordu... Ať žijí češtináři. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://anne-eyre.pise.cz/
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Gilandhel   

Návrat nahoru Goto down

Gilandhel
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mini Stories :: SPAM :: Old topics :: Stará témata :: RPG TEXTOVÁ HRA KS :: SPAM SEKCE :: Mini Stories :: REGISTRACE-
Přejdi na: